ריצה או "אימון" למוח?

הקשר בין אימוני ריצה לתוצאות שלך בחיים

ריצה היא פעילות נמרצת שמזינה את הגוף והמוח בחיוניות, במיוחד ריצה ארוכה שנעה בין 20 דקות לשעה. אבל מאמר זה הוא לא עוד מאמר ספורט שעוסק בכימיה שנוצרת בגוף אלא לפן המנטאלי שאנחנו מפיקים מריצה, ואיך זה קשור לביצועים בחיים? 

ריצה היא האנלוגיה הכי מדויקת לחיים

 איך שאנחנו מתמודדים עם האתגרים שלנו בריצה, כך אנחנו מתמודדים עם האתגרים שלנו בחיים! אתגרים וקשיים לא חסרים לנו בחיי היום יום השותפים, ריצה יכולה להיות כלי לפיתוח יכולות, לדוגמה: כשאנחנו מחליטים לצאת לרוץ זה מתחיל בהחלטה, ללבוש נעליים, לצאת החוצה למרות תנאי המזג אוויר, לשים אוזניות, להתחיל לרוץ למרות הקושי, אנחנו מגדירים לעצמנו זמן או מרחק מראש. הבעיה מתחילה כשאנחנו לא מתאימים את רמת הלחץ לרמת הביצועים הגופניים שלנו. כך קורה גם בחיים כאשר אנחנו מצפים מעצמנו למטרות לא הגיוניות. 

אתה יוצא לרוץ אתה מתאמן על החיים – איך מתאימים לחץ אופטימלי ליכולות?

בין אם אתה ספורטאי מקצוען ובין חובב ריצות, או שאתה חושב להתחיל לרוץ התגובה האינסטינקטיבית של המוח הוא להימנעות מכאב, ולחוות עונג, (הישרדות) ההחלטה לצאת לרוץ הוא הזדמנות לאמן את המוח, שלא מפסיק להציע לנו 1000 סיבות למה לא לצאת לרוץ. על מנת להפיק את התוצאות האופטימליות מריצה, עלינו קודם כל לבנות תוכנית מותאמת אישית ליכולות הפיזיות שלך. אחרת כמו בחיים אתה תנטוש את המטרות ותתאכז שוב שלא עמדת בציפיות של עצמך. 

ריצה ככלי להשגת תוצאות בחיים

בשביל להפיק את המירב מריצות ולבנות משמעת אישית, דרוש תוכנית ריצה מותאמת אישית. ריצה היא כלי שמאפשר לנו לפתח יכולות, אך בשימוש לא מותאם ונכון זה יוצר את האפקט ההפוך. בשביל לבנות סרגל מאמצים אישית לריצה, אנחנו צריכים להגדיר מטרה, בדיוק כפי שאנחנו עושים בחדר הכושר. 

אנשים יוצאים לרוץ לפי מצב רוחם, ניסיונם האישי או של עמיתיהם, לכן גם רובם לא מצליחים להקפיד לטווח הרחוק ולהפיק את המירב מזמן הריצה שלהם.

המוח האנושי מתוכנת לשרוד,  אנחנו מאמנים את קבלת ההחלטות שלנו לפעול למרות הקושי, פחד כאב, כמו בחיים כשאנחנו פוגשים אתגרים שאולי מנוגדים למטרות ולרצונות שלנו, אנחנו נרצה בהכרח לנצח אותם. הריצה מאתגרת, מחריכה אותנו להיות בנוכחות מלאה בהווה וזאת בדיוק ההזדמנות שלנו לאמן את מוחנו לעשות את מה שצריך גם באתגרי החיים. מחקרים רבים מראים שאנשים שיוצאים לרוץ על בסיס קבוע, מתמודדים עם אתגרים ולחצים ביעילות רבה יותר מאשר אנשים שלא בהרגלם לרוץ. 

עלינו לפתח הרגל ואורך ריצה בריאים לפי סרגל מאמצים 

אני מאמין שאנחנו צריכים לפתח יכולות, והסיבה פשוטה. בעידן אובססיבי לתוצאות ורבוי הלחצים, הסחות דעת הם המשחק החדש בעולם המודרני. 

לכן אני משתמש בריצה ככלי לפיתוח יכולות מנטאליות, הבנתי שריצה זה אחד התחומים שאם משקיעים בו זמן מאמץ נכונים, אז אנחנו מקבלים קשת רחב של חוסן מנטאלי. 

אהבתם את התוכן?
מוזמנים לשתף 😎

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email

המשיכו לעוד פוסטים מהמגזין שלנו