ספורט אלקטרוני – 1H

ספורט אלקטרוני הוא ענף שמכיל תחרויות משחקי וידיאו מרובי משתתפים במגוון רחב של קונסולות משחק כמו: Sony Playstation, X-BOX, מחשב ועוד החל משנות ה-2000 המוקדמות, במאמר זה תגלו עוד על התחום ועל המעמד שלו בארץ.

סוגי המשחקים הנפוצים

סוגי המשחקים הנפוצים ביותר הם משחקי אסטרטגיה בזמן אמת (RTS), משחקי ירי בגוף ראשון (FPS), משחקי לחימה וזירות עם מספר רב של משתתפים (MOBA). ולאחרונה הצטרף סוג חדש של משחקים שנקרא "באטל רויאל", הוא סוג משחק שבו יש כמות גבוהה של שחקנים באותה המפה, וכולם נלחמים זה בזה עד שאחד נשאר ומנצח!

קצת היסטוריה

התחום של הספורט האלקטרוני צבר בשנים האחרונות חשיפה רבה בעיקר באמצעות פלטפורמות שידור כמו Twitch.tv, אשר הייתה גורם עיקרי בגידול וקידום תחרויות בתחום הספורט האלקטרוני. אני אתן לכם קצת מספרים, שוק הספורט האלקטרוני נכון לשנת 2020, מכניס מעל כ-2 מיליארד דולר בשנה, עם מספר צופים מוערך של כ-500 מיליון אנשים ברחבי העולם! זה נתון מדהים!

הספורט האלקטרוני הינה מסורת ארוכת שנים בעיקר באירופה, אסיה ובארצות הברית ששם ישנן תחרויות במספר רב של מספרים עוד משנת 2000, ביניהן מעורבים גופים כמו Intel אשר עד היום מהווה אחד מנתוני החסות המרכזיים בענף.

ספורט אלקטרוני בארץ

בארץ התחום מתחיל לצבור תאוצה בשנים האחרונות, ניתן לראות יותר ויותר נוכחות של שחקנים במספר גבוה של משחקים כמו: Counter-Strike: Global Offensive (משחק FPS עם היסטוריה תחרותית עוד משנת 2005), Fortnite (משחק הבאטל רויאל אשר הציב סטנדרטים חדשים בכל הקשור להכנסות, חווית משחק, צפיות וסכומי כסף בתחרויות) ועוד מספר רב של משחקים בסוגים שונים!

לאחרונה ארגון גיימינג ישראלי בשם Finest אשר פועל משנת 2019 ויש כ-15 אנשים אשר מועסקים כשחקני ספורט אלקטרוני מקצועיים בשכר תחרותי, גייס מעל 2 מיליון שקלים מקבוצת משקיעים מארצות הברית בעלת ניסיון רב בתחום.

הקבוצה מתחרה במספר כותרים כמו CS:GO, Valorant ו-Fifa, ויש להן הצלחות רבות.

בנוסף, אליפות העולם בספורט אלקטרוני של ארגון IESF תתקיים בשנה הבאה באילת – כך הורכז במהלך האליפות ה-11 שהתקיימה לפני חודשיים בסיאול, בירת דרום קוריאה. זוהי התחרות היוקרתית בעולם אשר תתקיים בישראל למרות שנציגינו הצליחו לעבור את שלב הבתים בשלושת המשחקים שבהן השתתפו:

  • טקן 7
  • פרו אבולושן סוקר 20
  • דוטא 2

נקווה שזוהי רק ההתחלה ונזכה לראות תרבות של ספורט אלקטרוני שנבנית בארץ !

לעוד פרטים, הרשמה לאירועים עתידיים ועוד מידע היכנסו לאתר העמותה לגיימינג תחרותי בישראל! בכתובת https://iesa.org.il/

אהבתם את התוכן?
מוזמנים לשתף 😎

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email

המשיכו לעוד פוסטים מהמגזין שלנו