לא רק לקוביות:5 דברים שספורט יעזור לכם בהם

הסיבות העיקריות והפופולריות ביותר להחלטה לשלב בסדר היום פעילות ספורטיבית הן כמובן הרזיה, חיטוב, בניית השריר ועיצוב הגוף. ייתכן מאוד שמישהו שקרוב אליכם מסרב להתחיל לשלב כושר גופני בחיי היום-יום שלו ובדרך כלל זה ינבע מכך שהוא פשוט מרוצה מספיק מהמראה החיצוני של הגוף שלו. זה ידוע שספורט יכול לתרום לשלל דברים נוספים, אבל אולי יש כאלה שלא ידענו בדיוק מה הם, ואולי גם הפריעו לנו עד כה? לעתים הפתרונות הקטנים לבעיות גדולות נמצאים ממש מתחת לאף שלנו. אז במיוחד בשבילכם – בדקנו, וחזרנו עם תשובות.

  1. לא צריך קלונקס
    מי לא מצא את עצמו אחרי יום עמוס ממש, מסתכל על שאר השבוע שיש לו לעבור, ומתמלא בתחושות פחד, עייפות, מצב רוח ירוד, ורצון פשוט לא לעשות כלום? פעילות גופנית תגרום למוח שלכם לשחרר אנדורפינים שאחראיים על תחושת הרוגע, השקט הנפשי, מצב הרוח המרומם שאנחנו מאחלים לעצמנו לשמור לכל אורך השבוע. ברגעים של נפילת מתח במצב רוח, אימון כושר יהיה עצה מצוינת בהחלט, שתשים קאט לתחושה ותאלץ אותנו להרגיש טוב יותר.
  1. אתה מסוגל!

מעבר לדברים המאוד טכניים שמתרחשים בגוף בזמן ספורט – זרימת הדם, האנדרנלין, שחרור החומרים החיוביים במוח, אימוץ השרירים ושריפת הקלוריות, יחד עם זאת – עצם העובדה ששילבתם את הפעולה הזו בסדר היום שלכם, תעניק לכם בוודאי תחושת ביטחון עצמי עוצמתית ומורגשת הרבה יותר. אנשים שעושים ספורט מרגישים הרבה יותר טוב כלפי עצמם, וייתכן שירגישו מוכנים ומסוגלים לעשות דברים נוספים רבים, שצריך להניע בשבילם גלגלים שלא כולם מוכנים להניע. 

  1. העיקר תהיה בריא

ספורט ופעילות גופנית יכולים למנוע מגוון מחלות גופניות, לרבות סוכרת, יתר לחץ דם, אוסטאופורוזיס, סרטן ועוד מחלות רבות אחרות. חוסר בפעילות גופנית מהווה את אחת מגורמי הסיכון המרכזיים לתמונה ברמה עולמית! 

  1. לב בריא

מחקרים אפידימיאולוגים מספרים שפעילות גופנית מקטינה משמעותית את הסיכון להתקף לב. פעילות גופנית עוזרת ללב להזרים יותר דם בכל דפיקה. כך הלב הופך לאפקטיבי יותר.

  1. עד למיטה

בעיית התפקוד המיני הוגדרה כאתגר עולמי ותוקפת כשליש מהגברים בעולם. המחקרים שנעשו עד כה מצביעים על קשר ישיר בין חוסר בפעילות גופנית, השמנה, לחץ דם גבוה ומחלות לב וריאה לבין הפרעה בתפקוד המיני.

עכשיו יש לכם מה לענות לחבר העצלן שמצא את התירוץ לא לקום מהספה ולצאת אתכם למשחק כדורסל בשכונה. ואם אתם כבר עושים את זה, אתם יכולים לעשות זאת אצלנו במתחם הספורט הגדול בעיר!

אהבתם את התוכן?
מוזמנים לשתף 😎

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email

המשיכו לעוד פוסטים מהמגזין שלנו